Archivy

!!! Vyhlášena stávková pohotovost !!!

Vzhledem k připravovaným opatřením vlády oznámeným minulý týden v podobě vládního „konsolidačního“ balíčku odsouhlasila dnes Rada ČMKOS vyhlášení stávkové pohotovosti ve všech členských odborových svazech, a to s okamžitou platností!

Hlavními důvody pro vyhlášení stávkové pohotovosti jsou bezprecedentní dopady vládního „konsolidačního“ balíčku na zaměstnance, nespokojenost se současným způsobem správy země, nesouhlas s postupem ze strany vlády a nevedení dialogu se zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů. Cílem ČMKOS je zmírnit dopady balíčku na zaměstnance a jejich rodiny. Sociální smír nelze dosáhnout bez dialogu.

Záznam z dnešního mimořádného tiskového brífinku po jednání Rady ČMKOS, na kterém byla odsouhlasena stávková pohotovost je k dispozici na: www.youtube.com/watch?v=5PkbFbetLLk

Dnes budou předneseny požadavky odborů na jednání Tripartity, a pokud vláda nebude reagovat, tak jsme připraveni vyhlásit výstražnou stávku v celé republice.

Zítra se uskuteční tisková konference, na níž ČMKOS představí konkrétněji, proč odborové svazy vládní „konsolidační“ balíček odmítají.

Poznámky:

  • Dne 17. února 2023 se uskutečnila tisková konference ČMKOS na téma „Slabiny plánované důchodové reformy“, na které mj. vystoupili Josef Středula, předseda ČMKOS, Vít Samek, místopředseda ČMKOS, a expert na téma důchodové reformy Martin Fassmann, hlavní ekonom ČMKOS: https://youtu.be/wboerv8z6YM.
  • Dne 11. května 2023 se uskutečnila tisková konference ČMKOS jako první reakce odborů na “konsolidační” balíček připravený vládou Petra Fialy: https://youtu.be/_GG8EDoJEZo.

ČMOSA

Dnes

  • Pátek 14. června 2024
  • Svátek má Roland
  • Zítra má svátek Vít
  • Je 25. týden
326160