Vysvětlení dotazů

Vážení přátelé,

vzhledem k Vašim dotazům a nejasnostem upřesňujeme některé informace, které Vám byly zaslány v předchozím období a sdělujeme následující:
1) Zákoník práce v závěru roku 2019 upraven zákonem č. 366/2019 Sb., který řeší pouze dílčí doplnění § 391. Připravovanou rozsáhlou novelu zákoníku práce, která řeší např. nárok na dovolenou (v hodinách), sdílené pracovní místo, zvýšení náhrad pozůstalým, doručování písemností, snížení administrativní náročnosti a pod. schálila dne 16. prosince zatím pouze vláda ČR. Tato novela ještě čeká na schválení parlamentem ČR, ten teprve určí i účinnost novely popř. jejich jednotlivých opatření. Např. účinnost úpravy nároku na dovolenou v hodinách lze předpokládat až od roku 2021 (zatím stále platí původní úprava).
2) Dále považujeme za vhodné upozornit ZO, které působí v rámci organizační složky státu MO, že oblasti FKSP až do jeho úpravy stále stále platí současné znění Kolektivní smlouvy 2017, ve smyslu dalších doplňků. a jejich příloh. Aplikace novely vyhlášky č. 114/2002 Sb. bude realizována v rámci dalšího doplňku uvedené kolektivní smlouvy. Obsah tohoto doplňku bude ovšem záležet na výsledku kolektivního vyjednávání s MO ČR. Nelze proto předpokládat, že v tomto doplňku kolektivní smlouvy bude uplatněno v podmínkách organizační složky státu MO vše co vymezuje jako možnost rámec vyhlášky.

S pozdravem
Jan Košta, K ČMOSA

Dnes

  • Čtvrtek 4. června 2020
  • Svátek má Dalibor
  • Zítra má svátek Dobroslav
  • Je 23. týden
120518

ČMOSA