Archivy

Setkání s náčelníkem Centra zabezpečení materiálem týlových služeb – Brno

Dne 2. května 2023 se předseda ČMOSA Michal Petrovka spolu s předsedkyní ZO ČMOSA při VZ 5512 Brno pí. Boženou Svánovskou zúčastnil jednání s náčelníkem Centra zabezpečení materiálem týlových služeb – Brno (551220) pplk. Mgr. Radkem Tvrdým, MBA, a dalšími představiteli centra. Předmětné jednání se uskutečnilo v návaznosti na proběhlá setkání s vedením Zásobovací základny řízených střel Jaroměř (VZ 1337), Centra zabezpečení materiálem technických služeb – Štěpánov (VZ 5512, 551210), Centra zabezpečení oprav – Lázně Bohdaneč (VZ 5512, 551240) a Centra zabezpečení munice – Týniště nad Orlicí (VZ 5512, 551230), která se uskutečnila zejména v záležitosti problematiky dalšího personální zabezpečení funkcí na nižších platových třídách u center logistiky.

Primárně tento problém trápí Centrum zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč, Úsek oprav Jaroměř, kde řeší aktuálně otázku, jak personálně obsadit pracovní pozice dělnických profesí s odborností nutnou k opravě vojenské techniky po skončení pracovního poměru současných zaměstnanců u Agentury logistiky, neboť řada současných zaměstnanců je již v důchodovém nebo předdůchodovém věku a pro mladé lidi chybí motivace pro nástup do daného vojenského zařízení (vysoké požadavky na odbornost, těžká práce v obtížných podmínkách, nízké finanční ohodnocení a není výhled na postup). Nicméně problematika personálního zabezpečení funkcí na nižších platových třídách je společná všem centrům logistiky, a proto je třeba k věci přistupovat jednotně a při hledání řešení vystupovat společně směrem k NGŠ AČR a vedení resortu MO.

Jednání v Centru zabezpečení materiálem týlových služeb – Brno proběhlo v přátelské atmosféře a po jeho skončení následovala prohlídka prostor centra.

Na závěr proběhla beseda s členy ZO ČMOSA při VZ 5512 Brno, kde předseda ČMOSA mj. informoval o výsledcích práce vedení ČMOSA za uplynulé období, dále o aktuálním dění na svaze a v ČMKOS a o plánovaných akcích pod vedením ČMOSA.

ČMOSA

Dnes

  • Sobota 23. září 2023
  • Svátek má Berta
  • Zítra má svátek Jaromír
  • Je 39. týden
248949