Archivy

VIII. Sjezd ČMKOS ve dnech 29.-30.04.2022 v Hotelu Olšanka

Ve dnech 29. a 30. dubna 2022 se v Hotelu Olšanka v Praze uskutečnil VIII. Sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů (dále jen „ČMKOS“), největší odborové centrály (dobrovolné, otevřené a nezávislé demokratické sdružení 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců) v České republice.

Na tomto sjezdu byl již potřetí zvolen předsedou ČMKOS Josef Středula a ve vedení na další čtyři roky rovněž zůstává i Ing. Radka Sokolová a JUDr. Vít Samek (místopředsedové ČMKOS). Tiskovou zprávu naleznete zde.

Delegáti VIII. Sjezdu ČMKOS mimo jiné také formulovali své priority na příští čtyři roky. Za ČMOSA se sjezdu zúčastnil předseda odborového svazu Michal Petrovka, místopředsedkyně odborového svazu Ing. Lea Vondrová a členka Předsednictva ČMOSA Jaroslava Fetterová.

ČMKOS se jako jeden ze sociálních partnerů aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR (ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace – ETUC, Mezinárodní odborové konfederace – ITUC a Odborového poradního výboru při OECD – TUAC).

Při slavnostním zahájení proto předseda Josef Středula přivítal řadu významných hostů, mezi kterými byl i předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

ČMOSA

Dnes

  • Sobota 10. června 2023
  • Svátek má Gita
  • Zítra má svátek Bruno
  • Je 24. týden
231457